Kas yra Savęs motyvacija?

Ar kada susimąstėte, dėl ko keliatės kiekvieną rytą?
Tai viltis, ateinanti su kiekviena nauja diena. Jei prarastumėme viltį, nesivargintumėte keltis ir tai yra dar vienas savęs motyvacijos dalykų.

Savęs motyvacija yra kiekvieno mūsų vidinis variklis, kuris verčia mus siekti sėkmės. Ar mes gimstame su juo? Ne, bet tai vystosi mums senstant ir esant šeimos, draugų ir mokyklos įtakai.

Geras pavyzdys iš tėvų gali būti, kai vaikas paprašo jų nupirkti ką nors parduotuvėje, o jie liepia jam dirbti, jei nori  tai gauti. Viena iš galimybių,  pavyzdžiui, gauti gerus pažymius, o mainais už tai pirkiniai bus kaip atlygis.

Jei vaikas jau  suaugęs, greičiausiai jam lieps susirasti darbą, pavyzdžiui, išvežioti maistą ar pjauti kaimyno veją mainais į pinigus. Kai tik sugebės surinkti pakankamai pinigų, tik tada galės nusipirkti norimus daiktus.

Tokie pavyzdžiai moko vieno dalyko – užsibrėžti tikslą. Kadangi tikslas yra kaip „X“ lobių žemėlapyje, turime suplanuoti kelią, kad galėtumėte jį pasiekti. Jei sugebėsime eiti teisingu keliu, galėsime gauti tai, ko norime, nepaisant koks tai būtų tikslas.

Ne viskas, ko norime gyvenime, mums bus duota ant sidabrinio padėklo ir yra tikimybė, kad būtent tada galvojame atsisakyti to ko reikia siekti įdedant pastangų. Ar reiktų ieškoti lengvų kelių ir mesti tai ko trokštame? Kai kurie žmonės tai padarys, bet tiek aš, tiek Tu turime kovoti su tuo noru pasiduoti ir tęsti viską iki galo. Tai darydami, greitai išsiugdysime įprotį niekada nepasiduoti ir visada užbaigti tai, ką pradėjome.

Anksčiau minėjau, kad mūsų draugai ir žmonės mokykloje prisideda prie savęs motyvacijos. Nors ne visi dalinasi savo svajonėmis ir tikslais, bet  mes turime bendrauti su tais, kurie turi panašių pomėgių. Motyvacija yra užkrečiama. Jei esame laimingi, nėra nieko, ko negalėtumėme padaryti. Kartais užtenka tik pasikalbėti su bendraminčiais, kad pajaustumėme įkvėpimą.

Siekdami bet kokio tikslo, galime turėti ir keletą nesėkmių. Tai atitolins mūsų tikslų pasiekimą, bet pasimokę iš klaidų ar nesėkmių galėsime juos pasiekti. Tai savaime išskiria mus iš gyvūnų, nes mes galime mokytis iš kitų ir tuo pačiu atrasti keletą dalykų patys.

Vienas dalykas, kurį galime sužinoti, yra tai, kad kai kurie mūsų tikslai yra nebereikalingi ir jų siekti nebenaudinga, todėl reikia išsikelti naujus. Ar tai reiškia, kad mes pasidavėme? Kai kurie žmonės taip manys, bet iš tikro pakeitę tikslus mes gausime kažką gero. Mūsų gebėjimas nukreipti savo dėmesį kitur, galbūt į tam tikrą interesą ar talentą, kurį turime, o tai galiausiai padarys mus sėkmingesnius.

Labai daug tikslų mes gauname iš aplinkos, bet tik jų siekdami galime suprasti ar jie mus silpnina ar jie mus stiprina. Kiekvienas tikslas turi daryti mus stipresniu ir sveikesniu žmogumi. Rinkimės tikslus į kuriuos reikia investuoti pastangų, nes tik taip tapsime stipresni ir laimingesni juos pasiekę.

Savęs motyvacija yra nuolatinis procesas ir vienintelis būdas tapti geresniais ir stipresniais yra padaryti keletą klaidų ilgame kelyje ir susidurti su keliomis nesėkmėmis. Iš esmės mes turime prisiimti tam tikrą riziką, nes tiek geri, tiek blogi laikai daro mus geresniais žmonėmis.

Tavo motyvuojantis treneris – Remigijus Janeliūnas – Erdvė Tavo Pokyčiams

Jei patiko, pasidalink šiuo straipsniu ir junkis prie mano bendruomenės, kurioje žmonės tampa stipresniais, sveikesniais, energingesniais, veiklesniais, pozityvesniais ir dailesniais. Padėsiu Tau pasiekti tai, kas atneša didžiausia gyvenimo džiaugsmą.

Jei patiko, pasidalink įrašu: